widok na magazyn dropshippingowy
Strona główna » Artykuły » Handel internetowy » Jak kontaktować się z hurtowniami dropshippingowymi?

Jak kontaktować się z hurtowniami dropshippingowymi?

Jeżeli masz przygotowaną listę hurtowni współpracujących na zasadach dropshippingowych, nadszedł czas, aby nawiązać z nimi kontakt. Musisz być przygotowany, aby zrobić na nich dobre wrażenie.

Co należy sprawdzić przed nawiązaniem kontaktu z hurtownią?

Sprawdź, czy dostawca faktycznie realizuje zamówienia i oferuje niezawodne usługi – sprawdź opinie i wielkość zamówień. Możesz to zrobić w różnoraki sposób – spróbuj znaleźć sklepy internetowe które również korzystają z tych samych zdjęć i opisów produktów a następnie sprawdź opinie na ich temat. Warto sprawdzić również popularne serwisy aukcyjne i przeanalizować opinie klientów.

Sprawdź terminy wysyłki towarów w polityce dostaw i zwrotów a także sprawdź cały proces zakupowy.

Zamów kilka produktów, aby zobaczyć sposób pakowania, czas dostawy i jakość produktów.

Kontaktowanie się z hurtowniami dropshippingowymi

Bądź ostrożny przy nawiązywaniu kontaktu z dostawcami dropshippingu i nie oczekuj od nich natychmiastowej odpowiedzi – dobre hurtownie dropshippingowe odpowiadają na zapytania mailowe w ciągu godziny.

Co warto przygotować przed pierwszym kontaktem i nawiązaniem współpracy z hurtownią dropshippingową?

Wszelkie nawiązywanie współprac najlepiej jest zrobić poprzez wstępne połączenie telefoniczne, wyrażenie chęci współpracy i ustalenie szczegółów oraz przesłanie umowy drogą mailową. Po przeanalizowaniu umowy zazwyczaj jest ona drukowana w dwóch egzemplarzach, podpisywana i wysyłana kurierem. Wykazanie, że zależy nam na podjęciu współpracy sprawi, że hurtownia dropshippingowa będzie skłonna do zaproponowania nam indywidualnych rabatów lub możliwości etykietowania paczek własną taśmą. Co warto przygotować przed połączeniem telefonicznym z hurtownią?

  • informacje o swojej działalności gospodarczej lub spółce – NIP, dane kontaktowe
  • listę miejsc w których chcemy sprzedawać produkty – zazwyczaj są to serwisy aukcyjne oraz własne sklepy internetowe
  • listę pytań do hurtowni – najlepiej zebrać wszystkie nurtujące nas pytania takie jak: możliwość umieszczania własnych materiałów promocyjnych w paczkach, lokalizacja magazynów, sposoby zamawiania produktów

Hurtownia dropshippingowa będzie chciała sprawdzić, czy Twoja firma istnieje, dlatego warto mieć przygotowany wyciąg z CEiDG.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.