Strona główna » Artykuły » Biznes » Ile będę mógł wziąć pieniędzy w kredyt na firmę?

Ile będę mógł wziąć pieniędzy w kredyt na firmę?

Jeśli nie jesteś pewien, ile pieniędzy możesz pożyczyć na pokrycie wydatków biznesowych warto skorzystać z dowolnego kalkulatora pożyczki biznesowej który pomoże Ci oszacować Twoją kwalifikowalność finansową. Niektóre informacje o Twojej firmie mają wpływ na kwotę pożyczki, do której możesz się zakwalifikować:

Data rozpoczęcia działalności i roczny dochód

Miesiąc i rok rozpoczęcia działalności oraz roczny dochód brutto, jaki generujesz, pokażą kredytodawcy, czy Twoja firma ma wystarczająco ugruntowaną pozycję, aby zaciągnąć dług. Dochód brutto to łączna suma pieniędzy zarobionych przez firmę przed odliczeniem wydatków. Pożyczkodawca chciałby mieć pewność, że Twoja firma zarabia wystarczająco dużo, aby pokryć zadłużenie, dlatego wysokość pożyczki zależy od tego, ile pieniędzy zarabia.

Szacunkowa ocena zdolności kredytowej

Jeśli masz dobrą lub doskonałą zdolność kredytową, możesz otrzymać wyższą kwotę kredytu, natomiast jeśli masz średnią lub słabą zdolność kredytową, kwota kredytu może być niższa. Możesz także wystąpić o biznesową ocenę kredytową. Silny profil kredytowy może pomóc w uzyskaniu większej ilości pieniędzy w trakcie procesu ubiegania się o kredyt.

Prowadzenie firmy w miejscu zamieszkania

Za biznes domowy uważa się każdy biznes, który jest prowadzony w miejscu zamieszkania. Tego rodzaju firmy mogą mieć mniej aktywów do zaoferowania jako zabezpieczenie przy ubieganiu się o kredyt, co może wpłynąć na kwotę kredytu.

Przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego kredytodawca może wymagać bardziej szczegółowych informacji, takich jak biznesplan, prognozy finansowe i zabezpieczenia, co może mieć wpływ na ostateczną kwotę kredytu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.